Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
Gminnego Konkursu Recytatorski
Konkurs Szkolnego Klubu Europejskiego
Szkolny Klub Europejski działający przy Szkole Podstawowej w Jastrzębi ogłosił konkurs na projekt koszulki dla członków klubu. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany i zakupiony dla członków klubu, aby wyróżniali się oni podczas organizowanych przez nich przedsięwzięć. Wpłynęły cztery wzory koszulki, zaprojektowane przez uczennice naszej szkoły. Zwyciężył projekt Wiktoria z klasy 7b, której koszulka zawiera hasła oddające wizję funkcjonowania we wspólnocie europejskiej. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 4b Gabriela, która własnoręcznie uszyła i ozdobiła koszulkę konturami krajów Europejskich. Laureatką trzeciego miejsca jest Magdalena z klasy 5a, której inspiracją była flaga Unii Europejskiej. Projekty zostały nagrodzone. Laureatkom dziękujemy i życzymy owocnych pomysłów w wielu konkursach.
Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Powstańcy’44 – pamiętamy!”
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas 5a, 6b, 7a, 7b oraz 8a ponownie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Powstańcy’44 – pamiętamy!”. Celem przedsięwzięcia było m.in. pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej, poznawanie sylwetek Powstańców, a także kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie świadomości obywatelskiej i uwrażliwienie młodzieży na konieczność dbania o pokój na świecie.
Szkolnym koordynatorem projektu była pani Agnieszka Olbromska.
Podczas pięciu spotkań projektowych w każdej klasie uczniowie mieli okazję zapoznać się z szerokim zakresem zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Poruszono m.in. następujące tematy:
- Geneza Powstania Warszawskiego
- Edukacja w czasie okupacji – tajne komplety
- Powstańcze symbole i ich znaczenie
- Kobiety w Powstaniu – „Powstanki”
- Życie ludności cywilnej podczas powstania
- Rola Szarych Szeregów
- Harcerska Poczta Polowa
- Sportowcy walczący w Powstaniu Warszawskim
- Łączność i komunikacja – prasa, radiostacje, łącznicy, kurierzy i poczta harcerska
- Rola religii i duchowieństwa w Powstaniu
- Krzysztof Kamil Baczyński – poeta walczącej stolicy
- Znaczenie fotografii, książek i filmów dokumentalnych dokumentujących Powstanie
- Dlaczego pamięć o Powstańcach jest tak ważna?
- Lekcje historii dla współczesnych: jakie wartości warto pielęgnować i jak zapobiegać wojnie?
- Wpływ Powstania Warszawskiego na kształtowanie tożsamości narodowej Polaków
W ramach zajęć uczniowie analizowali także fragmenty utworów literackich, takich jak Czy wojna jest dla dziewczyn? i Ziele na kraterze, a także poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Te teksty pozwoliły lepiej zrozumieć przeżycia ludzi, którzy doświadczyli wojennej rzeczywistości, rozłąki z rodziną i niepewności codzienności w okupowanej Warszawie.
Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmy dokumentalne oraz wywiady z uczestnikami Powstania, zapoznali się z biogramami powstańców oraz pieśniami i piosenkami z tamtego okresu. Podsumowaniem projektu było przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnych oraz plakatów tematycznych.
Udział w projekcie był niezwykle wartościową lekcją historii. Uczniowie zrozumieli, jak wielki wpływ mają wydarzenia historyczne na literaturę, kulturę i postawy społeczne. Poznali emocje, które towarzyszyły młodym ludziom walczącym o wolność – nie tylko dla siebie, ale również dla przyszłych pokoleń.
Miedzygminny Turniej Piłki Nożnej
W dniu 3.04.2025 w Zakrzewie odbył się Miedzygminny Turniej Piłki Nożnej w ramach Eliminacjach do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła zajęła I miejsce i zakwalifikowała do kolejnego etapu - turnieju powiatowego.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dnia 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach jego obchodów nasza szkoła rozświetliła się na niebiesko i na różowo. Korytarze zostały udekorowane plakatami o tematyce autyzmu, które wykonali wolontariusze. Celem obchodów było poznanie i zrozumienie czym jest Autyzm i zespół Aspergera oraz kształtowanie świadomości, że wokół nas znajdują się osoby ze spektrum autyzmu, które potrzebują naszej obecności i akceptacji. Pedagog wraz z psychologiem przeprowadzili w klasach 5-8 zajęcia, w trakcie których uczniowie mieli okazję poznać metody wspierania osób z autyzmem, a także dowiedzieli się, jak dostosować swoje zachowanie, aby tworzyć bardziej przyjazne środowisko dla osób z tego spektrum. Zajęcia prowadzone przez specjalistów umożliwiły uczestnikom lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi borykają się osoby z autyzmem, oraz pokazały, jak istotna jest empatia, cierpliwość i odpowiednia komunikacja. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole były okazją do kształtowania postaw empatycznych, edukacji i budowania atmosfery wzajemnego wsparcia w społeczności szkolnej.
IV Edycja Konkursu Gminnego 1 z 10
2 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Gminny „1 z 10” matematyczno-przyrodniczy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.
Konkurs składał się z trzech etapów, a regulamin był wzorowany na programie telewizyjnym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki i przyrody. Konkurs miał na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz rozwijanie logicznego myślenia. Naszym przedstawicielom udało sie zdobyć I i III miejsce.
Kampania w przedszkolu "Zawsze uważny zawsze bezpieczny"
Dnia 1 kwietnia 2025r nasze przedszkole miało możliwość uczestniczyć w kampanii prewencyjnej pn. „Zawsze uważny, zawsze bezpieczny”, która jest realizowana w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Porządku Publicznego „Bezpieczny Powiat Radomski” na lata 2025-2028. Kampania skierowana była do dzieci w wieku przedszkolnym z powiatu radomskiego. Jej celem było podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. W akcji brali udział policjanci, strażacy. W trakcie spotkań z dziećmi były omawiane zasady bezpiecznego zachowania, numery alarmowe oraz udzielanie pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki pięciolatki i sześciolatki na koniec zaśpiewały piosenkę na temat zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drodze. Atrakcją tego dnia była maskotka zebra, która towarzyszyła policji.
„Sztuczna inteligencja nie zwalnia od myślenia”
Szkolny Klub Europejski działający w Szkole Podstawowej w Jastrzębi bierze udział w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym „W jakiej Unii Europejskiej chcę żyć za 20 lat?”. W ramach projektu członkowie klubu przeprowadzili badanie na temat znajomości krajów, symboli i struktur Unii Europejskiej, rozmawiali także o odmienności zwyczajów i tradycji występujących w państwach członkowskich. Kolejnym zadaniem projektowym były zajęcia dla członków klubu na temat „Sztuczna Inteligencja nie zwalnia od myślenia. Co zmieni AI Act? Warsztaty odbyły się 24.03.25r. w siedzibie Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a przeprowadziła je pani Monika Pskit, doradca metodyczny RODoN i nauczyciel informatyki w ZST w Radomiu. Członkowie klubów europejski z radomskich szkół podstawowych wraz z naszymi uczennicami spotkali się, aby zgłębić tajniki sztucznej inteligencji. Uczniowie dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia może generować dla człowieka. Ponadto poznali akty prawne regulujące status sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej. Członkowie szkolnych klubów europejskich mieli również możliwość integracji i nawiązania nowych znajomości.
Program edukacyjny "PrzedszkoleBezOwsików.pl"
Nasze przedszkole jest świadome i ma wielką odpowiedzialność o zdrowie i dobrostan dzieci. Podjęliśmy działania edukacyjne, które nie tylko wspierają profilaktykę zdrowotną w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia owsikami, ale również długoterminowo kształtują świadomość zdrowotną wśród najmłodszych i ich rodziców. Dzięki naszemu zaangażowaniu, dzieci uczęszczające do nas mają szansę wzrastać w środowisku, które zarówno dba o ich rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny.
Dzień Kobiet w przedszkolu
„Być kobietą, być kobietą, czyli Dzień Kobiet w przedszkolu” Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek... Aby uczcić ten ważny dzień, dzieci z grup „0A” i „0B” przygotowały uroczystość na którą zaprosiły wszystkie panie i dziewczynki z przedszkola oraz mamy. Tego dnia dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe kobiety. W pięknych strojach i kapeluszach miały okazję przejść się niczym modelki po wybiegu w rytm piosenki „Być kobietą”. Następnie chłopcy zaprezentowali bohaterkom dnia wiersze i piosenki oraz złożyli życzenia.
Zakwalifikowani do II etapu.
Uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu piosenki niemieckojęzycznej. Po przejściu etapu szkolnego i spełnieniu określonych kryteriów, nagranie utworu zostało przesłane do organizatorów konkursu. Szkołę reprezentuje M.K. z klasy 8b.
V Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego DACHL – Märchen
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do V Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego DACHL – Märchen organizowanego przez PSNJN Oddział Warszawa, Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybraną postać lub fragment tekstu z bajki bądź baśni autora z niemieckiego obszaru językowego. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy uczą się języka niemieckiego z klas VII-VIII. Prace, które zakwalifikowały się do II etapu zostały przesłane na konkurs. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Szkolna Edycja "MAM TALENT".
W dniu 14 marca 2025r. Samorząd Szkolny: Szymon, Michalina, Maja w naszej szkole zorganizował I edycję Konkursu "Mam Talent". Zgłosiło się 23 uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach: śpiew, taniec, kabaret, gimnastyka artystyczna, sztuczki piłkarskie, szydełkowanie. Wdarzenie było nadzorowane pod czujnym okiem opiekuna samorządu pana Mariusza. Na koniec jury w składzie: uczniowie wraz z panią psycholog po burzliwej dyskusji ogłosili wyniki i rozdali dyplomy wraz z nagrodami.
Dzień Patrona Szkoły
4 marca 2025 r. obchodziliśmy 21 rocznicę nadania naszej szkole imienia Kazimierza Mroza. Z tej okazji cała społeczność szkolna oddała hołd i szacunek oraz uczciła pamięć Patrona.Najpierw wszyscy udaliśmy się na uroczystą Mszę Świętą do parafialnego Kościoła. Ważnym punktem obchodów była akademia, na której gościła Pani Dyrektor, ksiądz Wikariusz oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Podczas akademii przypomniano wszystkim zgromadzonym sylwetkę naszego Patrona. Uczniowie recytując wiersze oraz śpiewając pieśni opowiedzieli o życiu i działalności Pana Kazimierza, skłaniając do głębszych refleksji i przemyśleń dotyczących edukacji oraz naszych korzeni.W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą działalność Patrona. Uczniowie udali się również na cmentarz i zapalili znicze w miejscu wiecznego spoczynku Kazimierza Mroza. Dzień Patrona był okazją do kultywowania tradycji i szacunku dla przeszłości.
Podróżnik z Meksyku
Dnia 3 marca w naszej szkole odwiedził nas podróżnik z Meksyku. Wprowadził on nas w bogaty świat kulturowy i przyrodniczy tego odległego miejsca. Dzieci z klas 1-3 i przedszkola z wielką radością słuchały o bogactwach smaków, krajobrazów oraz zabytków. Nazwy jak „sombrero”, „obsydian”, „gaucho” i „mariachi” nie są już obce. Z chęcią wielu z nas wybrałoby się na taką samą wycieczkę.
Walentynki w przedszkolu
Walentynki to radosne i kolorowe święto, które i w tym roku celebrowaliśmy w naszym przedszkolu. Dni takie jak ten mają na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości wśród maluchów. Dzieci przygotowywały własnoręcznie kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek, ozdabiając je serduszkami, kolorowymi napisami lub naklejkami. Przedszkolaki wrzucały swoje walentynki do przygotowanej wcześniej w tym celu skrzynki, a „Święty Walenty” zadbał o to, aby odnaleźć adresatów wyznań miłości i serdecznych przyjaźni.
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego wspaniałego święta!
W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, super-bohaterów! Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i konkursach tańcząc przy swoich ulubionych utworach.
Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój „sali balowej” wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Było niesamowicie!
Młodzież Zapobiega Pożarom
Dnia 25 lutego w Urzędzie Gminy Jastrzebia odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach gminnych w kategorii wiekowej klas 1-4 II miejsce zdobył Jerzy Machniak, w drugiej kategorii wiekowej klas 5-8 I miejsce zdobył Oskar Mąkosa, II miejsce Szymon Szmyd. Gratulujemy wygranej!! Laureat I miejsca przechodzi do dalszego etapu eliminacji powiatowych. Natomiast w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy Pożarom" w kategorii klas 5-8 I miejsce zdobyła Zosia Woźniak Gratulujemy!!!
Gminny Turniej Tenisa Stołowego
Dnia 21 lutego w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców. W dwóch kategoriach wiekowych: dla chłopców VII i VIII oraz VI i młodsi, dla dziewcząt VII i VIII oraz VI i młodsze. Brało udział siedem szkół. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy VI, VII, VIII.
Spotkanie z psychologiem
W dniu 3 listopada 2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców uczniów klas IV-VIII z psychologiem Panią Dorota Kwaśnik Ramzia z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Radomiu. Temat prelekcji to: Depresja, samookaleczenia i próby samobójcze.
Zdjęcie rodziców z psychologiem na sali w szkole.
Turniej Piłki Nożnej Chłopców
W dniu 28 października 2021r. w Jastrzębi odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców kl. VII i VIII. W zawodach wzięło udział sześć szkół z terenu naszej Gminy: Szkoła Podstawowa z Woli Goryńskiej, Lesiowa, Bartodziej, Mąkos Starych, Kozłowa oraz Jastrzębi. Nasza szkoła zajęła I miejsce i będzie reprezentowała Gminę Jastrzębia w dalszych rozgrywkach na wyższym szczeblu. Najlepszym Bramkarzem turnieju został Jakub Hernik z kl. 7a ZSP w Jastrzębi, a Królem Strzelców Bartosz Siczek z SP w Mąkosach Starych.
Pamięć o zmarłych
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili pobliski cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach bliskich oraz patrona szkoły K. Mroza i ks. Antoniego Łukaszka - z szacunku i dla pamięci zmarłych.
Kolaż zdjęć uczniów na cmentarzu zapalających znicze
Przyczyny i skutki uzależnienia
W dniu 28 października 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi odbyło się spotkanie dla uczniów klas VII-VIII ze specjalistą ds. uzależnień z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu dr Marianem Łakomskim. Tematem prelekcji były: Przyczyny i skutki uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Uczniowie w oparciu o prezentację multimedialną poznali przyczyny oraz konsekwencje zarówno fizyczne jak i psychiczne uzależnień od alkoholu, dopalaczy czy narkotyków.
Profilaktyka uzależnień
22 października 2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi zostały zorganizowane spotkania uczniów klas VII i VIII z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji z siedzibą w Radomiu Wydziału Prewencji na temat: Profilaktyka uzależnień - spożywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków przez uczniów. Podczas prelekcji przedstawiono także zjawisko cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. W oparciu o prezentację multimedialną został poruszony problem demoralizacji w tym wyciąganie konsekwencji z cyberprzemocy oraz stosowania używek. Dziękujemy panu podk. Przemysławowi Kowalczyk i pani st.post. Karolinie Karcz za rzetelne i merytoryczne przekazanie wiedzy naszym uczniom.
Finał Powiatu Piłki Nożnej Dziewcząt
W dniu 19.10.2021 w Jastrzębi odbył się Finał Powiatu Piłki Nożnej Dziewcząt kl. VII-VIII. Uczestniczyły w nim reprezentacje trzech szkół: I miejsce PSP Maków, II miejsce ZSP Jastrzębia, III miejsce PSP Przytyk. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i gratulujemy zwycięskiej drużynie.
Kolaże zdjęć z zawodów o Finał Powiatu Piłki Nożnej Dziewcząt kl. VII-VIII. z PSP Maków, ZSP Jastrzębia, PSP Przytyk.
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 8A, 8B oraz IIA przygotowali humorystyczne przedstawienie. Słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Wycieczka do Zakopanego
W dniach od 4 do 6 października 2021r. odbyła się trzydniowa wycieczka klasy 8a i 7a do Zakopanego z noclegiem w Białym Dunajcu - uczestniczyło 27 uczniów z opiekunami. Wszystkie atrakcje były zaplanowane przy współpracy biura turystycznego. Uczniowie poznawali historię gotyckiego zamku w Czorsztynie, średniowiecznej warowni z XIV w. w Niedzicy, spacerowali Doliną Kościeliską i Krupówkami, podziwiali piękną panoramę Tatr z Gubałówki. Wieczorem uczniowie bawili się przy grillu i muzyce, miłą rozrywką były baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.
Turniej Piłki Nożnej
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jastrzębi odbyły się turnieje piłkarskie, które pozwoliły reprezentować Gminę na kolejnych szczeblach.
- Dnia 6 października 2021r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców w klasach VI i młodsi. Wzięło udział pięć szkół: SP Wola Goryńska, SP Mąkosy Stare,
Dzień Przedszkolaka
20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To najważniejszy dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia na dzieci czekało wiele niespodzianek.
Kolaż zdjęć dzieci świętujących Dzień Przedszkolaka
Jesień w przedszkolu
JESIEŃ to piękna pora roku, bogata w kolory i wspaniałe pejzaże. Korzystając ze słonecznej pogody przedszkolaki podziwiały zmiany w przyrodzie, odkrywały jej sekrety oraz zbierały jesienne skarby. Przez wiele tygodni będą one ozdobą w kącikach przyrodniczych.
Kolaż zdjęć dzieci podczas jesiennych spacerów w pobliżu przedszkola.
Dzień Chłopaka w Przedszkolu
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto - Dzień Chłopaka. Chłopcy zostali obdarowani życzeniami i upominkami. Był to dzień pełen wrażeń, radości, uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Kolaż zdjęć przedstawiających obchody Dnia Chłopaka w przedszkolu.
„Międzynarodowy Dzień Kropki”
15 września 2021r. uczniowie naszej szkoły świętowali „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Dzień ten obchodzony był jako dzień kreatywności i odkrywania talentów. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.
Co stracisz, jeśli się nie spiszesz?
Już w czwartek 30 września o godz. 23:59 kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jeżeli do tej pory nie spisałeś się, nie czekaj do końca i zrób to już teraz. Zostało kilka dni, by uniknąć kary. A ta może sięgnąć nawet 5 tys. zł i nie będzie można użyć argumentu, że "przecież nikt się ze mną nie skontaktował". Spis trwa pół roku. Można było się spisać przez Internet, zadzwonić na infolinię, w urzędzie gminy lub udzielając informacji rachmistrzowi.
Bieg "Wilczym Tropem"
Dnia 12 września 2021r. odbył się bieg "Wilczym Tropem" upamiętniający żołnierzy "wyklętych", walczących z komunistyczną okupacją. Bieg rozpoczął się od odśpiewania Polskiego Hymnu.
Następnie nasi najmłodsi biegacze pod opieką nauczycielek klas I-III przebiegli 1963 m, czyli symbol daty zabicia ostatniego z "niezłomnych" Sierżanta Józefa Franczaka, pseudonim Laluś, który skutecznie wymykał się komunistom przez 18 lat po zakończeniu II wojny. Jesteśmy z Was bardzo dumne. Brawo dla wszystkich uczestników za sportowe emocje.
Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.
Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.
Szanowni Państwo,
informuję, że konferencja on-line dla zainteresowanych rodziców, dotycząca szczepień dzieci od 12. roku życia będzie dostępna od 3 września br. od godz. 18.00, pod linkiem:
https://youtu.be/dv6RCNwlYKk.
Informuję również, że od 25 sierpnia br. działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie uczniów mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami. Na wiadomości odpowiadają specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Pierwszy września to dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Rozpoczynamy jak corocznie Mszą św. o godz. 9:00. Do szkoły przechodzicie z kościoła pod opieką nauczycieli i przejdziecie z wychowawcami do sal lekcyjnych.
Nie będzie w tym roku stacjonarnej akademii z okazji rozpoczęcia roku, ale będziecie mogli obejrzeć na stronie ZSP filmik, nagrany przez nauczycieli klas III- Pania Anię i Panią Sylwię.
Plan lekcji
Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
Konta użytkowników
For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.
Kalendarz
brak danych