Strona główna
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!Aktualności
Akademii Robotyki Lego
W dniu 6 grudnia klasy Ic i IIa wybrały się do Akademii Robotyki Lego w Radomiu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach programowania metodą Robo CAMP, których celem było poznanie zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązania problemów projektowych. Wszyscy wrócili zadowoleni, tym bardziej, że w szkole czekała na wszystkich jeszcze niespodzianka od Świętego Mikołaja.
Programu Laboratorium Przyszłości
Podsumowanie kolejnego miesiąca Programu Laboratorium Przyszłości wykorzystujące pozyskane narzędzia na zajęciach szkolnych.
PRZEDSZKOLAKI JEDNOCZĄ SIŁY DLA OCHRONY PRZYRODY
W Samorządowym Przedszkolu w Jastrzębi powstał całoroczny projekt edukacyjny o tematyce przyrodniczo- ekologicznej „I LOVE ZIEMIA”. Projekt skierowany jest do wszystkich dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Jastrzębia i ich rodziców. Celem projektu jest wyrobienie u dzieci proekologicznych postaw i zachowań, kształtowanie poczucia troski i odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze, a także uwrażliwienie na potrzeby naszej planety. Do realizacji działań ekologicznych w ramach projektu zgłosiło się 5 placówek oświatowych: Samorządowe Przedszkole w Jastrzębi (10 grup przedszkolnych), Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Woli Goryńskiej, Szkoła Podstawowa w Bartodziejach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie (2 grupy przedszkolne).
Warsztaty plastyczne
W dniu 25 listopada klasa II a i III a wybrały się na wycieczkę do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których dzieci samodzielnie wykonały własne maskotki – przytulanki. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia wnętrz Pałacu Józefa Brandta, a także obejrzenia niesamowitej wystawy rzeźb kamiennych Anisha Coopera. Uczniowie oglądali wystawę z niesamowitą ciekawością, a ich wyobraźnia w interpretacji dzieł nie znała granic.
Pierwsza Pomoc
Dnia 23 listopada uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach z pielęgniarką Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zakładu Szpitala w Iłży. Omawiane było bezpieczeństwo własne podczas Pierwszej Pomocy, sposoby sprawdzenia stanu poszkodowanego. Młodzież uczyła się oceniać podstawowe parametry życiowe. Uczniowie ćwiczyli prawidłową pozycję boczną, wykonywali resuscytację krążeniowo – oddechową. Dowiedzieli się jak właściwie postępować przy zadławieniach i co zrobić w przypadku krwotoku, oparzenia, zranienia, skręcenia. Oczywiście wiedzieli bez problemu jak wezwać pomoc.
Narysuję Ci bajkę
Uczniowie klas pierwszych odwiedzili Gminną Bibliotekę w Jastrzębi. Pani Dyrektor Małgosia Skwarek zaprezentowała dzieciom różne książki: wesołe, smutne, magiczne, zaczarowane, trójwymiarowe, grające, obcojęzyczne i wiele, wiele innych. Podczas lekcji bibliotecznej
pierwszaki poznały zasady postępowania z książką oraz miały możliwość obejrzeć wyjątkową wystawę „Narysuję Ci bajkę”. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książek oraz słodką niespodziankę wyczarowaną przez Panią Anię Tkaczyk.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe, słowo, uprzejmość.
Dzień Życzliwości w klasie I-III
Życzliwość nas uskrzydla 21.11 to był wyjątkowy dzień w klasach I-III – Dzień Życzliwości. Było mnóstwo uśmiechów i dobrych uczynków. Stworzyliśmy skrzydła życzliwości, które wypełnione zostały miłymi słowami, życzeniami i pozdrowieniami. Każda klasa wybrała również najżyczliwszych uczniów. Reprezentanci Małych Samorządów Uczniowskich wybrali się również poza teren szkoły, aby przekazać dalej uśmiech i miłe słowo. Pamiętajmy, że każde dobro, które czynimy zawsze do nas wraca i taki Dzień Życzliwości powinien trwać cały rok.
Światowy Dzień Życzliwości
Dnia 21 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: pani Agnieszka Szeliga i pani Beata Klocek chciały podkreślić jak ważna jest dla każdego człowieka zarówno dla dorosłego jak i małego potrzeba: szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych i miłych słów oraz niesienia pomocy. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów. Przede wszystkim był to dzień bez sprawdzianów, kartkówek i pytań. Wszyscy starali się być dla siebie życzliwi i mili. W szkole było żółto i radośnie. Uczniowie mieli ubranie koloru żółtego oraz żółte buźki. Na jednym z korytarzy
Wycieczka do Trickoramy w Radomiu.
Przedszkolaki z grup: „Podróżnicy” oraz „Wesołe nutki” wybrały się na wycieczkę do największego centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce , gdzie czekał na nie baśniowy, trójwymiarowy świat. Dzieciom najbardziej podobały się krzywe pokoje, gdzie świat widziany był z innej perspektywy, lustrzany labirynt oraz wiszący samochód.
I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej
18 listopada nasi zdolni uczniowie pod opieką p.U.Woźniak wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych w Owadowie
Małgorzata Kaczorek wyśpiewała I miejsce, a Miłosz Ziętek wyróżnienie
GRATULUJEMY SUKCESU! PIĘKNIE REPREZENTUJECIE SZKOŁĘ! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!
Kolaż zdjęć uczniów uczestniczących w konkursie pieśni patriotycznych.
Lekcja w ramach Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej
Złota Dziesiątka czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska
W piątek 18 listopada 2022 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom. Wzięła w nim udział klasa ósma. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza i jak przygotować dobrą informację prasową oraz wywiad.
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”
W związku z narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji dnia 10 listopada przedszkolaki, wspólnie z nauczycielami odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.
kolaż zdjęć przedszkolalków z akcji MEN - szkoła do hymnu
Przegląd artystyczny
Przedszkolny przegląd artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt.: „Ciebie Polsko w sercu noszę”.
Koleż zdjęć dzieci z przeglądu artystycznego pt. Ciebie Polsko w sercu noszę.
Szkoła do hymnu
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcje „Szkoła do hymnu” w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami wspólnie zaśpiewała 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Igrzyska Piłki Ręcznej
Uczniowie naszej szkoły brali udział w:
Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców z kl. VII i VIII w Jastrzębi, gdzie zdobyli I miejsce.
W dniu 9 listopada 2022r. w Iłży odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców z kl. VI oraz VII i VIII. Nasze drużyny reprezentowały Zespół Szkolno-Przedszkolny i zdobyły w obu kategoriach II miejsca.
Stroje regionalne
Zespół Brtodziejaki wystąpił w stroju regionalnym, który składał się z lnianej, haftowanej, białej bluzki obszytej koronką bawełnianą, spódnicy z pięcioma paskami, gorsetu ozdobionego naturalnymi tasiemkami i cekinami wiązanymi z przodu czerwoną kokardą, fartucha czyli zapaski przedsobnej i nasobnej noszonej na ramionach oraz butów z czerwonymi sznurowadłami. Całość zdobiły piękne, duże czerwone korale.
Wieczór Poezji i Pieśni Patriotycznych
W dniu 8 listopada 2022 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami p. Agnieszką Szeliga i p. Beatą Klocek oraz panią dyrektor Dorotą Żurek wzięli udział w Wieczorze Poezji i Pieśni Patriotycznych w Bartodziejach. Dzieciom został zaprezentowany oryginalny strój ludowy, który noszą podczas występów "Bartodziejaki". Występ rozpoczęła jedna z wolontariuszek pieśnią patriotyczną pt: "Rozkwitły pąki białych róż". Pozostali uczniowie recytowali wiersze, m.in. H. Łochocka "Słowa ojczyste", "Płoną świeczki", D. Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli", W. Chotomska "Twój dom", M. Konopnicka "Moja Ojczyzna", Z. M. Miszczuk "Krótki wiersz o Ojczyźnie", M. Wolski "Niepodległość". Następnie Panie z zespołu "Bartodziejaki" zaśpiewały dla młodzieży dwie pieśni patriotyczne: "Wojenko, wojenko" i "Rota" przybliżające historię naszego kraju. Odpowiednie komentarze p. Doroty Augus podkreśli
Rajd i ognisko klasy VIIa i VIIIb
Dnia 28.10.2022r klasy VIIa i VIIIb wybrały się wspólnie na rajd, aby podziwiać piękno przyrody Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Długo wyczekiwana, piękna słoneczna pogoda, końca października, odsłoniła przed nami kolorową, złotą, polską jesień. Spacer okazał się przyjemnością i dobrym pomysłem na zdrowe spędzenie wspólnego czasu. Piesza wędrówka zwieńczona została ogniskiem, które z wielką ochotą przygotowali uczniowie. Możliwość samodzielnego stworzenia płomienia przyniosła chłopcom i dziewczętom ogromną radość. Po wspólnie spożytym posiłku i należytym odpoczynku, najedzeni i w pełni sił udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Dotarliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z tak przyjemnie spędzonych chwil.
LISTOPADOWE WEEKENDY Z KSIĄŻKĄ I JABŁKIEM - konkurs dla klas 1-8
Listopadowe wieczory są długie i ciemne...jak je umilić? Może czytając i... jedząc jabłka??? Tak! Szkolna biblioteka zaprasza Was do konkursu zdrowotno-czytelniczego. Zasady są proste. w każdy weekend zbieramy się rodzinnie na wspólnym czytaniu. Im więcej osób tym lepiej, dlatego warto pomyśleć też o dziadkach, ciociach wujkach, a może i przyjaciołach A potem wystarczy już tylko wybrać dobrą lekturę i po prostu czytać. Minimum przez 15 minut, ale...im dłużej tym lepiej:) Przy okazji można zadbać o zdrowie i zjeść jabłko, albo dwa, a nawet trzy lub tyle ile kto chce i pomieści. Każdy kto jest chętny do wzięcia udziału w konkursie powinien pobrać z biblioteki kartę, na której będzie notował czas czytania, ilość osób biorących udział we wspólnym czytaniu i oczywiście ilość zjedzonych w tym czasie jabłek. Po każdym weekendowym dniu można zamalować jabłko na drzewie. 1 grudnia odnosimy karty
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 133866