II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego. Z radością informujemy, że uczennica N.G. z klasy VIIIa została laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego DACHL- Märchen. Dzięki wygranej w konkursie kuratoryjnym uczennica otrzyma dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego. Milena Machnio
Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego
Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik
Zakończyła się VI edycja trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik pod patronatem między innymi Ministra Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Warszawskiego i Ośrodka Edukacji i Zastosowań Komputerów. W tegorocznej edycji wzięło udział 18179 uczniów z klas 4-8 z 282 szkół podstawowych z całej Polski. W kategorii klas 7, w której wzięło udział 3547 uczestników w ostatnim, trzecim etapie uczennica naszej szkoły Wiktoria zdobyła tytuł finalisty. GRATULUJEMY
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
IV Gminny konkurs recytatorski pt. "Wielkanocny koszyczek z wierszami"
11 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyła się już IV edycja konkursu recytatorskiego. W tym roku tematyka inna niż zazwyczaj, ale równie wiosenna. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Jastrzębia.W konkursie wzięło udział 25 dzieci, które zaprezentowały wybrane przez siebie wiersze o tematyce wielkanocnej.
Jury w składzie: Sekretarz Gminy Jastrzębia Pani Edyta Górska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Skwarek oraz Pani Małgorzata Drabik, nauczyciel języka polskiego w ZSP Jastrzębia, postanowiło przyznać po trzy nagrody główne w każdej kategorii wiekowej, trzy wyróżnienia oraz trzy nagrody specjalne- Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej.
Klasy 1
I miejsce: Patrycja - SP Kozłów
II miejsce: Maria - SP Jastrzębia
III miejsce: Pola - SP Jastrzębia
Nagroda specjalna: Alicja - SP Stare Mąkosy
Wyróżnienie: Maria - NSP Owadów
Klasy 2
I miejsce: Tymon - SP Stare Mąkosy
II miejsce: Maja - NSP Owadów
III miejsce: Antonina - SP Bartodzieje
Nagroda specjalna: Jan - SP Kozłów
Klasy 3
I miejsce: Ignacy - SP Jastrzębia
II miejsce: Zofia - SP Kozłów
III miejsce: Marika - NSP Owadów
Nagroda specjalna: Karina - SP Lesiów
Wyróżnienie: Gabriela - SP Jastrzębia
Pozostali uczestnicy, w podziękowaniu za poniesiony trud przygotowań i równie piękną prezentację świątecznych utworów, także otrzymali upominki oraz dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Za ufundowanie nagród dziękujemy Panu Wójtowi Wojciechowi Ćwierzowi oraz Pani Dyrektor Dorocie Żurek.
Konkurs Szkolnego Klubu Europejskiego
Szkolny Klub Europejski działający przy Szkole Podstawowej w Jastrzębi ogłosił konkurs na projekt koszulki dla członków klubu. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany i zakupiony dla członków klubu, aby wyróżniali się oni podczas organizowanych przez nich przedsięwzięć. Wpłynęły cztery wzory koszulki, zaprojektowane przez uczennice naszej szkoły. Zwyciężył projekt Wiktoria z klasy 7b, której koszulka zawiera hasła oddające wizję funkcjonowania we wspólnocie europejskiej. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 4b Gabriela, która własnoręcznie uszyła i ozdobiła koszulkę konturami krajów Europejskich. Laureatką trzeciego miejsca jest Magdalena z klasy 5a, której inspiracją była flaga Unii Europejskiej. Projekty zostały nagrodzone. Laureatkom dziękujemy i życzymy owocnych pomysłów w wielu konkursach.
Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Powstańcy’44 – pamiętamy!”
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas 5a, 6b, 7a, 7b oraz 8a ponownie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Powstańcy’44 – pamiętamy!”. Celem przedsięwzięcia było m.in. pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej, poznawanie sylwetek Powstańców, a także kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie świadomości obywatelskiej i uwrażliwienie młodzieży na konieczność dbania o pokój na świecie.
Szkolnym koordynatorem projektu była pani Agnieszka Olbromska.
Podczas pięciu spotkań projektowych w każdej klasie uczniowie mieli okazję zapoznać się z szerokim zakresem zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Poruszono m.in. następujące tematy:
- Geneza Powstania Warszawskiego
- Edukacja w czasie okupacji – tajne komplety
- Powstańcze symbole i ich znaczenie
- Kobiety w Powstaniu – „Powstanki”
- Życie ludności cywilnej podczas powstania
- Rola Szarych Szeregów
- Harcerska Poczta Polowa
- Sportowcy walczący w Powstaniu Warszawskim
- Łączność i komunikacja – prasa, radiostacje, łącznicy, kurierzy i poczta harcerska
- Rola religii i duchowieństwa w Powstaniu
- Krzysztof Kamil Baczyński – poeta walczącej stolicy
- Znaczenie fotografii, książek i filmów dokumentalnych dokumentujących Powstanie
- Dlaczego pamięć o Powstańcach jest tak ważna?
- Lekcje historii dla współczesnych: jakie wartości warto pielęgnować i jak zapobiegać wojnie?
- Wpływ Powstania Warszawskiego na kształtowanie tożsamości narodowej Polaków
W ramach zajęć uczniowie analizowali także fragmenty utworów literackich, takich jak Czy wojna jest dla dziewczyn? i Ziele na kraterze, a także poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Te teksty pozwoliły lepiej zrozumieć przeżycia ludzi, którzy doświadczyli wojennej rzeczywistości, rozłąki z rodziną i niepewności codzienności w okupowanej Warszawie.
Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmy dokumentalne oraz wywiady z uczestnikami Powstania, zapoznali się z biogramami powstańców oraz pieśniami i piosenkami z tamtego okresu. Podsumowaniem projektu było przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnych oraz plakatów tematycznych.
Udział w projekcie był niezwykle wartościową lekcją historii. Uczniowie zrozumieli, jak wielki wpływ mają wydarzenia historyczne na literaturę, kulturę i postawy społeczne. Poznali emocje, które towarzyszyły młodym ludziom walczącym o wolność – nie tylko dla siebie, ale również dla przyszłych pokoleń.
Miedzygminny Turniej Piłki Nożnej
W dniu 3.04.2025 w Zakrzewie odbył się Miedzygminny Turniej Piłki Nożnej w ramach Eliminacjach do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła zajęła I miejsce i zakwalifikowała do kolejnego etapu - turnieju powiatowego.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dnia 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach jego obchodów nasza szkoła rozświetliła się na niebiesko i na różowo. Korytarze zostały udekorowane plakatami o tematyce autyzmu, które wykonali wolontariusze. Celem obchodów było poznanie i zrozumienie czym jest Autyzm i zespół Aspergera oraz kształtowanie świadomości, że wokół nas znajdują się osoby ze spektrum autyzmu, które potrzebują naszej obecności i akceptacji. Pedagog wraz z psychologiem przeprowadzili w klasach 5-8 zajęcia, w trakcie których uczniowie mieli okazję poznać metody wspierania osób z autyzmem, a także dowiedzieli się, jak dostosować swoje zachowanie, aby tworzyć bardziej przyjazne środowisko dla osób z tego spektrum. Zajęcia prowadzone przez specjalistów umożliwiły uczestnikom lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi borykają się osoby z autyzmem, oraz pokazały, jak istotna jest empatia, cierpliwość i odpowiednia komunikacja. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole były okazją do kształtowania postaw empatycznych, edukacji i budowania atmosfery wzajemnego wsparcia w społeczności szkolnej.
IV Edycja Konkursu Gminnego 1 z 10
2 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Gminny „1 z 10” matematyczno-przyrodniczy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.
Konkurs składał się z trzech etapów, a regulamin był wzorowany na programie telewizyjnym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki i przyrody. Konkurs miał na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz rozwijanie logicznego myślenia. Naszym przedstawicielom udało sie zdobyć I i III miejsce.
Kampania w przedszkolu "Zawsze uważny zawsze bezpieczny"
Dnia 1 kwietnia 2025r nasze przedszkole miało możliwość uczestniczyć w kampanii prewencyjnej pn. „Zawsze uważny, zawsze bezpieczny”, która jest realizowana w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Porządku Publicznego „Bezpieczny Powiat Radomski” na lata 2025-2028. Kampania skierowana była do dzieci w wieku przedszkolnym z powiatu radomskiego. Jej celem było podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. W akcji brali udział policjanci, strażacy. W trakcie spotkań z dziećmi były omawiane zasady bezpiecznego zachowania, numery alarmowe oraz udzielanie pierwszej pomocy. Nasze przedszkolaki pięciolatki i sześciolatki na koniec zaśpiewały piosenkę na temat zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drodze. Atrakcją tego dnia była maskotka zebra, która towarzyszyła policji.
„Sztuczna inteligencja nie zwalnia od myślenia”
Szkolny Klub Europejski działający w Szkole Podstawowej w Jastrzębi bierze udział w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym „W jakiej Unii Europejskiej chcę żyć za 20 lat?”. W ramach projektu członkowie klubu przeprowadzili badanie na temat znajomości krajów, symboli i struktur Unii Europejskiej, rozmawiali także o odmienności zwyczajów i tradycji występujących w państwach członkowskich. Kolejnym zadaniem projektowym były zajęcia dla członków klubu na temat „Sztuczna Inteligencja nie zwalnia od myślenia. Co zmieni AI Act? Warsztaty odbyły się 24.03.25r. w siedzibie Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a przeprowadziła je pani Monika Pskit, doradca metodyczny RODoN i nauczyciel informatyki w ZST w Radomiu. Członkowie klubów europejski z radomskich szkół podstawowych wraz z naszymi uczennicami spotkali się, aby zgłębić tajniki sztucznej inteligencji. Uczniowie dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja i jakie zagrożenia może generować dla człowieka. Ponadto poznali akty prawne regulujące status sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej. Członkowie szkolnych klubów europejskich mieli również możliwość integracji i nawiązania nowych znajomości.
Program edukacyjny "PrzedszkoleBezOwsików.pl"
Nasze przedszkole jest świadome i ma wielką odpowiedzialność o zdrowie i dobrostan dzieci. Podjęliśmy działania edukacyjne, które nie tylko wspierają profilaktykę zdrowotną w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia owsikami, ale również długoterminowo kształtują świadomość zdrowotną wśród najmłodszych i ich rodziców. Dzięki naszemu zaangażowaniu, dzieci uczęszczające do nas mają szansę wzrastać w środowisku, które zarówno dba o ich rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny.
Dzień Kobiet w przedszkolu
„Być kobietą, być kobietą, czyli Dzień Kobiet w przedszkolu” Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek... Aby uczcić ten ważny dzień, dzieci z grup „0A” i „0B” przygotowały uroczystość na którą zaprosiły wszystkie panie i dziewczynki z przedszkola oraz mamy. Tego dnia dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe kobiety. W pięknych strojach i kapeluszach miały okazję przejść się niczym modelki po wybiegu w rytm piosenki „Być kobietą”. Następnie chłopcy zaprezentowali bohaterkom dnia wiersze i piosenki oraz złożyli życzenia.
Zakwalifikowani do II etapu.
Uczennica naszej szkoły zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu piosenki niemieckojęzycznej. Po przejściu etapu szkolnego i spełnieniu określonych kryteriów, nagranie utworu zostało przesłane do organizatorów konkursu. Szkołę reprezentuje M.K. z klasy 8b.
V Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego DACHL – Märchen
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do V Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego DACHL – Märchen organizowanego przez PSNJN Oddział Warszawa, Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybraną postać lub fragment tekstu z bajki bądź baśni autora z niemieckiego obszaru językowego. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy uczą się języka niemieckiego z klas VII-VIII. Prace, które zakwalifikowały się do II etapu zostały przesłane na konkurs. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Szkolna Edycja "MAM TALENT".
W dniu 14 marca 2025r. Samorząd Szkolny: Szymon, Michalina, Maja w naszej szkole zorganizował I edycję Konkursu "Mam Talent". Zgłosiło się 23 uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach: śpiew, taniec, kabaret, gimnastyka artystyczna, sztuczki piłkarskie, szydełkowanie. Wdarzenie było nadzorowane pod czujnym okiem opiekuna samorządu pana Mariusza. Na koniec jury w składzie: uczniowie wraz z panią psycholog po burzliwej dyskusji ogłosili wyniki i rozdali dyplomy wraz z nagrodami.
Dzień Patrona Szkoły
4 marca 2025 r. obchodziliśmy 21 rocznicę nadania naszej szkole imienia Kazimierza Mroza. Z tej okazji cała społeczność szkolna oddała hołd i szacunek oraz uczciła pamięć Patrona.Najpierw wszyscy udaliśmy się na uroczystą Mszę Świętą do parafialnego Kościoła. Ważnym punktem obchodów była akademia, na której gościła Pani Dyrektor, ksiądz Wikariusz oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Podczas akademii przypomniano wszystkim zgromadzonym sylwetkę naszego Patrona. Uczniowie recytując wiersze oraz śpiewając pieśni opowiedzieli o życiu i działalności Pana Kazimierza, skłaniając do głębszych refleksji i przemyśleń dotyczących edukacji oraz naszych korzeni.W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą działalność Patrona. Uczniowie udali się również na cmentarz i zapalili znicze w miejscu wiecznego spoczynku Kazimierza Mroza. Dzień Patrona był okazją do kultywowania tradycji i szacunku dla przeszłości.
Podróżnik z Meksyku
Dnia 3 marca w naszej szkole odwiedził nas podróżnik z Meksyku. Wprowadził on nas w bogaty świat kulturowy i przyrodniczy tego odległego miejsca. Dzieci z klas 1-3 i przedszkola z wielką radością słuchały o bogactwach smaków, krajobrazów oraz zabytków. Nazwy jak „sombrero”, „obsydian”, „gaucho” i „mariachi” nie są już obce. Z chęcią wielu z nas wybrałoby się na taką samą wycieczkę.
Walentynki w przedszkolu
Walentynki to radosne i kolorowe święto, które i w tym roku celebrowaliśmy w naszym przedszkolu. Dni takie jak ten mają na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości wśród maluchów. Dzieci przygotowywały własnoręcznie kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek, ozdabiając je serduszkami, kolorowymi napisami lub naklejkami. Przedszkolaki wrzucały swoje walentynki do przygotowanej wcześniej w tym celu skrzynki, a „Święty Walenty” zadbał o to, aby odnaleźć adresatów wyznań miłości i serdecznych przyjaźni.
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego wspaniałego święta!
W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, super-bohaterów! Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i konkursach tańcząc przy swoich ulubionych utworach.
Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój „sali balowej” wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Było niesamowicie!
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Świadectwa rozdane, wakacje rozpoczęte, a nam pozostaje tylko wspomnienie z zakończenia roku szkolnego 2022/2023, które przygotowali uczniowie z klas 8 wraz z wychowawcami.
7Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2022/2023.
Bal ósmoklasistów 2023r.
Dnia 16 czerwca 2023 r. odbył się bal wieńczący ośmioletnią naukę. Wieczór ten rozpoczął się symbolicznym polonezem zapowiadającym zakończenie pewnego etapu i nadejście kolejnego nowego, nieznanego, a zarazem optymistycznego czasu.
Zdjęcia z Balu Ósmoklasiaty 2023 r.
Nocne harcowanie
,, Świadomi i bezpieczni"
2 czerwca odbyło się w naszej szkole nocowanie dla uczniów klas I-III. Były konkurencje międzyklasowe, gry, zabawy, ognisko z pyszną kiełbaską. Nie obyło się również bez dawki wiedzy, abyśmy wszyscy mogli rozpocząć wakacje zdrowo i bezpiecznie. Było mnóstwo fajnej zabawy i wszyscy już nie możemy się doczekać nocowania za rok.
Wycieczka Malbork - Trójmiasto.
W dniach od 29 do 31 maja odbyła się trzydniowa wycieczka Malbork- Trójmiasto. W wyjeździe dofinansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu Poznaj Polskę uczestniczyło 33 uczniów z klas 7- 8. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku. Najpotężniejsza twierdza w Europie zachwyciła wszystkich uczestników architekturą obronną. Miejska aglomeracja- Gdańsk- Gdynia- Sopot miała również wiele do zaoferowania: Pole Bitwy na Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej, Statek-muzeum Dar Pomorza i wiele innych ciekawych miejsc. Oprócz zwiedzania były również chwile relaksu. Spacer po słynnym Monciaku i odpoczynek na sopockim molo pozwoliły poczuć nadmorski klimat.
BRD w Muzeum Wsi Radomskiej.
Konkurs BRD Rowerem do kultury w Muzeum Wsi Radomskiej.
Zdjęcia z konkursu BRD.
Wycieczka klas VIIIa Szklarska Poręba – Praga.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce Szklarska Poręba – Praga zorganizowanej dla szkół z: Bartodziej, Woli Goryńskiej i Jastrzębi. Podróż dała szanse młodzieży lokalnej na zintegrowanie się. Dla uczniów z klasy 8a była to swego rodzaju przygodą kończąca ich pewien etap szkolny. Mogli oni nie tylko poznać piękno Gór Izerskich i Karkonoszy, ale również graniczącą z nami Pragę największe miasto i stolica Czech, płożone nad Wełtawą.
II EDYCJA GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZEGO „JEDEN Z DZIESIĘCIU "
2 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego „JEDEN Z DZIESIĘCIU". Po raz drugi uczniowie naszej gminy mogli wziąć udział w rozgrywkach wzorowanych na telewizyjnym teleturnieju. Konkurs prowadziła Małgorzata Kaczorek z kl. 8a, a pomagał jej Dawid Ptaszyński- 8a. Pary dzielnie odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się ogromną wiedzą. Możemy śmiało powiedzieć, że emocje sięgały zenitu, kiedy publiczność, tak jak zawsze, dopingowała swoich faworytów. Ostatecznie do wielkiego finału przeszli uczniowie ze szkoły w Jastrzębi, w Owadowie i Lesiowie. Zwyciężyła para ze szkoły podstawowej w Jastrzębi: Urszula Karaś i Aleksandra Krupa z klasy 8b. Gratulujemy wygranym oraz pozostałym finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu! Jesteśmy pod wrażeniem posiadanej przez Was wiedzy matematyczno - przyrodniczej. Życzymy dalszych sukcesów!
Piknik z okazji Dnia Dziecka
1 czerwiec to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, brokatowe tatuaże, dmuchana zjeżdżalnia oraz pyszne przekąski.
Za pomoc w organizacji i trud włożony w pracę serdecznie dziękujemy:
Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę”.
W dniach od 29 do 31 maja nasi uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmych udali się na wycieczkę szkolną dofinansowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Przez trzy dni zwiedzili oni: Zamek Pieskowa Skała, Ojcowski Park Narodowy wraz z atrakcyjną Jaskinią Ciemną, Kaplicę na Jaszczurówce, Kościół Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Kościeliskiej, Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach, Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem. Wieczorami był czas na skorzystanie z sali gier (bilard, ping-pong, piłkarzyki), integrację, rozmowy przy grillowanych kiełbaskach, oczywiście nie zabrakło góralskich tańców.
Dzień Dziecka
W Dniu Dziecka w naszej szkole odbyło się wiele konkursów. Uczniowie klas od IV – VIII mogli zmierzyć się w turnieju wiedzy „Jestem Geniuszem”. Wykazywali się oni znajomością z wielu kategorii: zwierzęta, język polski i język angielski, mitologia i religia, geografia i biologia, bajka. Najbardziej wszechstronne umiejętność mieli uczniowie z klasy 8a Stanisław Kapusta i Antoni Podsiadło zdobywając I miejsce. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych dla nich grach i zabawach sportowych. Na koniec każda klasa wraz z wychowawcą przygotowywała zdrową przekąskę.
Laboratorium przyszłości
X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński- Patron Ważnych Spraw”.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Radomiu po raz kolejny zaprosiła młodzież szkół podstawowych do udziału w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński- Patron Ważnych Spraw”.
Nasi wychowankowie wzięli udział w dwóch kategoriach:
a) NIEZWYKŁA PODRÓŻ-wiersz, dzięki któremu Miłosz Gutkiewicz zajął I miejsce,
NASZA GWIAZDA!
Małgosia Kaczorek odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie ,,Music- dance".
Jesteśmy dumni z naszej uczennicy!
Kolaż zdjęć z konkursu.
Konkursu BRD w Kozłowie
Dnia 30 maja odbyła się 23 edycja konkursu BRD w Kozłowie, I miejsce w grupie starszych zdobył Jakub Kotkowski 8a.
Kolaż zdjęć z konkursu BRD
Spektakl profilaktyczny pod tytułem „Nie daj się spętać”.
Dnia 19 maja uczniowie z klasy IV a wystawili spektakl profilaktyczny pod tytułem „Nie daj się spętać”, który był efektem zajęć teatralnych prowadzonych przez p. Krystynę Kupis. Grupie udało się przekazać ważne treści w ciekawy i niecodzienny sposób. Młodzi aktorzy pokazali, czym może skutkować kontakt ze środkami uzależniającymi i jak szybko można wpaść w sieć nałogu oraz podkreślili, że zawsze mamy wybór. A wieczorem na spektakl przybyli rodzice, którzy gromkimi brawami i kwiatami docenili aktorski debiut swoich pociech.
"The voice of Jastrzębia"
11 maja w naszej szkole odbyla sie kolejna edycja konkursu ,,The voice of Jastrzebia". Uczniowie zaprezentowali swoj talent wokalno- jezykowy, a komisja przyznala nastepujace miejsca. W kat. kl.I-III 1 miejsce- Zuzanna Kucharska, 2 miejsce- Amelia Rybska, 3 miejsce- Damian Klocek i Michał Sułkowski . Natomiast w kat. kl.IV-VIII 1 miejsce- Maria Tomaszewska, 2 miejsce- Anna Urbaniak, 3 miejsce- Martyna Przedwój. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Gratulujemy i zapraszamy za rok!
Wycieczka klas pierwszych do Warszawy
W dniu 15.05.2023r. uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, udało nam się na krótki czas odwiedzić zoo i zobaczyć niektóre zwierzęta. Ze względu na ciągle padający deszcz byliśmy zmuszeni zrezygnować ze spaceru po Starym Mieście i zwiedzaniu Warszawy. Jednak w zamian udaliśmy się do Centrum Aktywnej Rozrywki "Airo", gdzie dzieci wyśmienicie bawiły się na kosmicznej sali zabaw. Między czasie uczniowie zjedli pyszny obiad, a dopełnieniem wyjazdu był Mc Donald's, który stał się dla dzieci jedną z "wycieczkowych atrakcji".
Chwalimy się!
Nasze uczennice Małgorzata i Julia wzięły udział w XXVIII konkursie ,,Music-dance" w Kozienicach. Obie pięknie zaśpiewały ale jury oczarowała Małgorzata Kaczorek i tym samym wyśpiewała II miejsce! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Kolaż z XXVIII konkursu ,,Music-dance" w Kozienicach.
"Naród, który nie zna swojej historii, traci swoją tożsamość”
Uczniowie z klasy II a i IVa przygotowali akademię z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie. Uczniowie wyjaśnili czym jest Konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 Maja miało takie istotne znaczenie dla historii Polski. Występ uświetniła swoim śpiewem uczennica z klas IIIa – Julia Korupczyńska oraz uczennica z klasy VIII b - Julia Woźniak.
Sadzimy las
W dniu 5.05.2023r uczniowie klasy VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębi sadzili las pod opieką dyrektor Doroty Żurek i Mariusza Żabickiego. Ciężką pracę nadzorował leśniczy Sebastian Dawidowski z Leśnictwa Zadobrze. Posadziliśmy około 1300 sadzonek dębu. Wysiłek szkolnej młodzieży docenił wójt gminy Jastrzębia Wojciech Ćwierz, który również wziął udział w sadzeniu lasu. Uczniowie otrzymali od wójta podczas przerwy słodki poczęstunek zaś leśniczy zorganizował ognisko.
Kalendarz
- brak danych