• Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt

W dniu 7.02.2024r w Jastrzębi odbył się Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt z kl. VII-VIII. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny ze szkoły podstawowej w: Ludwikowie, Jastrzębi, Zakrzewie. Drużyna z ZSP w Jastrzębi zajęła II miejsce. Dyplomy wręczył Wójt Gminy Jastrzębia. Gratulujemy wszystkim drużynom

• Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 2 lutego 2024r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jastrzębi odbył się Turniej Tenisa Stołowego w czterech kategoriach. W rozgrywkach uczestniczyły wszystkie szkoły z naszej Gminy.

* W kategorii chłopcy VI i młodsi drużyna Szymon Żabicki, Piotr Zakrzewski zajęli II miejsce,

* W kategorii VII i VIII drużyna Jan Grzywacz, Stanisław Kilianek zajęli I miejsce.

• Serca zagrały!!!

W dniach od 8.01 do 26.01.2024r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jastrzębi odbyła się zbiórka do puszki stacjonarnej w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serca zagrały!!!

Aby wspomóc potrzebujących ruszyło wielu uczniów, dzieci i dorosłych. Zebraliśmy 753,35zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli tym „wielkim świątecznym graniu”.

• BAL KARNAWAŁOWY dla klas I-III

W piątek 12 stycznia odbył się w naszej szkole BAL KARNAWAŁOWY dla klas I-III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Zabawę uatrakcyjniły konkursy z nagrodami oraz pyszny poczęstunek. Już nie możemy doczekać się balu za rok

• „Koduj z Gigantami”

Szanowni Uczniowie,

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w nowej edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatach z programowania, skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich. „Koduj z Gigantami” to organizowana przez Gigantów Programowania ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna. Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”.

• Aktywne przerwy.

Taniec, to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu podczas przerw. Nasi uczniowie chętnie korzystają z takiej możliwości.

Kolaże zdjęć uczniów z tanecznych przerw.

• Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 11 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantami z Posterunku Policji w Jastrzębi dla klas 1-3.Tematem spotkania było: Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drodze szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Tego dnia policjanci spotkali się także z uczniami klasy 8. Przeprowadzili rozmowę na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa i możliwych konsekwencji czynów k

• Jesienna Rezydencja Seniora

Czas przedświąteczny to dla uczniów klas I-III nie tylko okazja do świetnej zabawy. Wiedzą oni też, że jest to czas, kiedy należy pomyśleć o innych, a zwłaszcza o starszych i samotnych. Uczniowie klas Ia, IIa, II b i IIIa wraz z wychowawczyniami i księdzem Wojciechem Jończykiem odwiedzili mieszkańców Jesiennej Rezydencji Seniora w Radomiu. Przygotowali przedstawienie świąteczne, piękne kolędy oraz upominki dla Seniorów. Dzięki temu na ich twarzach zagościł uśmiech i wzruszenie. Było to niezapomniane przeżycie zarówno dla dzieci jak i starszych. Zapewne nie będzie to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

• Zabawa przedświąteczna

W ostatnim tygodniu przedświątecznym Mały Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom klas I-III zabawę, w którą włączyli się wszyscy. Świętowaliśmy dzień w piżamie, w czapce Mikołaja, z kocykiem i podusią czy z pluszakiem. Zapewniamy, że takie dni powtórzą się jeszcze , bo wszyscy bawiliśmy się świetnie.​​​​​​​​​​​

• Gminny konkurs Kolęd i Pastorałek

19.12 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bartodziejach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zarowno przedszkolaki jak i uczniowie klas starszych reprezentowali naszą szkołę. Oczywiście wróciliśmy z nagrodami

Michalina Tkaczyk-wyróżnienie wśród przedszkolaków

W kategorii klas IV-VIII

Julia Korupczyńska - I miejsce

• Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 20 grudnia 2023 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Jastrzębi pod opieką pani Agnieszki Szeligi i pani Beaty Klocek udali się do Urzędu Gminy, aby wręczyć własnoręcznie wykonane kartki i złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pan Wójt obdarował przybyłych wolontariuszy drobnym upominkiem, za który bardzo dziękujemy.

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 14 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed jury, które miało niełatwy wybór. Po długich naradach udało się wyłonić zwycięzców, którzy będą walczyć w dalszym etapie w SP w Bartodziejach.

W kategorii grup przedszkolnych:

• "Kocham Psisko"

W dniu 8.12.2023r. wolontariusze wraz z opiekunami p. Agnieszką Szeligą i p. Beatą Klocek odwiedzili schronisko dla zwierząt "Kocham Psisko" w Mąkosach Nowych. Wolontariusze przekazali zebraną w szkole karmę. Następnie weszli na teren schroniska, gdzie karmili psy przysmakami.

Zdjęcia wolontariusz ze schroniska "Kocham Psisko".

„BohaterON w Twojej Szkole 2023"

Uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jastrzębi wzięli udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON - włącz historię!". Kampania ma na celu upamiętnienie

i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.