• Dzień Chłopaka

W naszej szkole pamiętamy, że 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Była pizza, kosmiczne warsztaty, zabawa w Jump Wordzie i wiele miłych życzeń

Kolaże zdjęć z obchodów Dnia Chłopaka w klasach młodszych.

• Piłka Nożna Dziewcząt Igrzyska Międzygminne

Rozgrywki sportowe w roku szkolnym 2023/2024 w sezonie jesienny rozpoczęliśmy od Turniejów Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Dnia 9 października 2023r odbyły się Międzygminne Igrzyska Młodzieży w Piłce Nożnej Dziewcząt z kl. VII i VII w Jastrzębi - ZSP z Jastrzębi I miejsce i przechodzi dalej.

• Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie i Zdrowiu

Miło nam poinformować, że uczniowie klas drugich: Miłosz Szmyd, Michał Kamiński oraz Krzysztof Wójtowicz zajęli II miejsce w Gminnym Konkursie o Bezpieczeństwie i Zdrowiu, który odbył się 28 września w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie.

Zdjęcie z Gminnego Konkursu o Bezpieczeństwie i Zdrowiu.

• Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 29.09.2023 w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowany przez językowców - p. Zofię Torchallę, p. Ingę Maczkowską oraz p. Anetę Dróżdż. Były występy wokalne przedszkolaków, konkurs na najpiękniejszą flagę kraju europejskiego dla klas 1-3 oraz konkurs piosenki obcojęzycznej dla klas 4-8. Dowiedzieliśmy się również co nieco o krajach niemieckojęzycznych a klasa 4b zaprezentowała kilka scenek pod tytułem „Po co uczyć się języków obcych?”.

• Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" Dzień Przedszkolaka to święto o którym nie można zapomnieć. W tym dniu nasi podopieczni przyłączyli sie do obchodow tego dnia prezentujac tym samym swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Za trud włożony w występy nasi milusińscy zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor pięknymi zabawkami, które będą im umilać czas spędzony w przedszkolu. Następnie odbyło się uroczyste nadanie nazw grup, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali balony.Natomiast wychowawcy dyplomy będące potwierdzeniem uczestnictwa w tak wyniosłej uroczystości. Cały dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze

• Ognisko integracyjne klasy 6a

W dniu 12.09.2023r. odbyło się klasowe ognisko integracyjne klasy 6a przy współudziale rodziców uczniów. Zabawa była wspaniała. Była muzyka, pieczone kiełbaski i zawody sportowe.

Zdjęcia z ogniska integracyjnego klasy 6a

• Spotkanie z Sokolnikiem

W piątek 15 września uczniowie klas drugich spotkali się z sokolnikiem Panem Karolem Widulińskim. Pan Karol przybliżył dzieciom ciekawą historię sokolnictwa, opowiedział o tym zawodzie i zdradził sekrety oswajania i układania ptaków. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska żywych ptaków. Serdecznie dziękujemy Wiktorii z klasy 6b za możliwość pogłaskania sowy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dopiero co zaczęły się wakacje, a już witamy się w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że będzie to rok pełen kreatywności, twórczych pomysłów i spełnionych marzeń. Życzymy, aby zdobywanie wiedzy było wielką przygodą, a szkoła miejscem radości i wielu przyjaźni.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Samorządowym Przedszkolu

W dniu 22.06.2023r. o godz. 12.30 odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Na początku wystąpiły trzylatki i czterolatki, które piosenkami, wierszykami i tańcami pożegnały starszaków, a potem rozpoczął się występ sześciolatków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz recytatorskie. Po występach wszystkie sześciolatki otrzymały z rąk kolegów z młodszej grupy -pięciolatków upominki. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowanie dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola.

• Zakończenie projektu „Europa i ja”

Grupa " Leśne duszki" zakończyła realizację Ogólnopolskiego Projektu "Europa i ja".

Przedszkolaki poznały symbole narodowe Francji, tańczyły tradycyjne tańce, liczyły w języku francuskim, poznały zwierzęta i rośliny występujące we Francji oraz przygotowały tradycyjne potrawy, które zaprezentowały na dniu europejskim podczas pokazu mody.

• Wycieczka do Ranczo-Rajec

W poniedziałek 19.06.2023 dzieci z grup:” Zuchy” i „Leśne duszki” wybrały się na wycieczkę do Alpakarni Ranczo-Rajec w Rajcu Poduchownym. Pracownicy alpakarni przywitali Nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zwiedzania Alpakarni. Dzieci miały okazję poznać mieszkańców tego niezwykłego miejsca, pogłaskać, nakarmić i wyprowadzić na spacer. Te wspaniałe zwierzęta okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród przedszkolaków. Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia sprawił dzieciom ogromną frajdę. Słoneczna pogoda, świeże powietrze oraz wspaniałe atrakcje, sprawiły, że przedszkolaki wróciły do przedszkola zachwycone.😊

• Od przedszkola do gwiazdora

12 maja przedszkolaki wzięły udział w konkursie wokalnym ,,Od przedszkola do gwiazdora". Wszystkie występy były fantastyczne, dlatego komisja miała trudne zadanie. Ostatecznie wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni, a na podium stanęli w młodszej kategorii wiekowej: I miejsce - Oliwier Maniak,

II miejsce - Igor Jaroszek.